Odvrácená strana léta

 

Mejdan kvasinek

Třikrát hurá, nejoblíbenější část roku je definitivně tady! Když svítí slunce, dny jsou dlouhé a podvečery naplněné příslibem pohody i dobrodružství, i ty největší problémy jsou o něco snesitelnější. Jenže chuť radostně tleskat má i někdo jiný… Jen nemá ruce.

Read More

Příčina únavy i onemocnění

Holá pravda o stresu

Už školáci vědí, že stres je až na výjimky škodlivý. Proto bychom se ho měli vyvarovat. To se sice dobře mluví, ale mnohem obtížněji dělá.

Rodina, vztahy, práce, zdraví, peníze – společné mají nejen to, že nás mohou těšit a naplňovat, ale i fakt, že jsou často zdrojem parádního stresu. A to ještě nezmiňujeme cestování, nakupování, sousedy a spol. Dokonce i ten, kdo žije na pustém ostrově, žije ve stresu. Trápit ho může, co bude jíst, kam se schová před žárem či chladem, trápit ho může, že je sám… Sečteno a podtrženo: Darmo nás lékaři, poradci, psychologové a všichni, kteří to s námi a s lidstvem myslí dobře, vyzývají, abychom se vyhýbali stresu, holá pravda je taková, že se to nedá. Stres je součástí života. Tečka.

Read More

Konec letním haváriím!

V létě se častěji pohybujeme v přírodě, proto se drobným poraněním, spálení pokožky či štípancům od hmyzu nevyhne nikdo z nás.

Častokrát nás však právě tyto drobné estetické nedostatky provázejí v podobě kožních defektů i po celý život. Pokud je však správně ošetříte hned při vzniku, můžete se trvalým poškozením kůže velmi snadno vyhnout. Způsob a rychlost hojení drobných poranění dědíme po rodičích stejně jako barvu očí.

Read More

Infekce v ústech

Nerovnováha v organismu, oslabená imunita, ale také zanedbaná infekce v ústní dutině mohou způsobit různá infekční onemocnění, která nám dokážou pořádně znepříjemnit život.

Infekce v ústech

Nejčastější reakce organismu na infekci je zánět. Záněty ústní dutiny se označují jako stomatitidy. Příčina vzniku těchto onemocnění je různorodá a onemocnění se často kombinují. Záněty mohou vzniknout:

Read More

Hlíva zlepšuje imunitu a pomáhá při rakovině

„Beta glucan z hlívy ústřičné řeší záněty, významně ovlivňuje mykózy, projevy onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus a zmírňuje premenstruační syndrom,“ říká MUDr. Eva Žďárská z Glucanové poradny v Brně.

Vědci dokázali, že látka beta glucan, kterou obsahuje hlíva ústřičná, pomáhá ve spojení s klasickou medicínou potlačovat negativní vedlejší účinky léků a zároveň umožňuje lehčí průběh léčby.

Read More

Herpes, nesmrtelný virus

Herpes má svůj původ většinou v dětství, ale provází nás po celý život v různých podobách. Zajímavostí je, že člověk je jeho jediným nositelem i přenašečem.

Herpes, nesmrtelný virus

Herpetickým onemocněním je nakaženo přibližně 95 % populace a většinou ho získáme již při porodu či v dětství, aniž bychom o tom věděli. V našem těle se nachází ve „spící“ formě. Tomuto nepříteli postačí pouze jediná infekce k tomu, aby se doživotně usídlil ve specifických nervových buňkách a čekal na svou příležitost. Osudným se vám může stát běžné oslabení imunity, stres, hormonální změny, sluneční záření, nedostatek spánku, zvýšená teplota, zánět plic či období menstruace.

Read More

Čeho je třeba si všímat při výběru výživového doplňku?

Jak si vybrat ten správný produkt tak, abychom peníze investovali skutečně do vlastního zdraví?

U kosmetických prostředků či výživových doplňků je dobré získat co nejlepší informace o produktech, ale i o výrobci. Různé výrobky s beta glucanem nejsou stejné. Mnohokrát se vyskytují až zarážející rozdíly v kvalitě. Při výběru výživového doplňku či kosmetického přípravku je třeba si všímat:

Read More

Co je beta glucan a jak se dostává do lidského těla?

Beta glucan je složený cukr (polysacharid). Jeho jediným stavebním prvkem je glukóza (jednoduchý cukr). Glukózové jednotky jsou vázány ve velkých molekulách, a to tak, že výsledkem není sladký cukr, který poskytuje energii pro svalovou aktivitu, ale dodává „energii“ pro aktivitu imunitních buněk. Read More

Jak se přiblížit k rovnováze?

Pomoci může i beta glucan

Proč dbát na všechny známé, imunitu podporující věci? Zdravě jíst, zdravě se hýbat, zdravě odpočívat? Cílem je žít v maximální možné rovnováze a místo výmluv typu „To nejde“ hledat způsoby, jak se k rovnováze přiblížit.

Příroda nám k tomu nadělila kopec prostředků. I z nich jsou některé chronicky známé a dá se říci, že i chronicky využívané, a některé z nepochopitelných příčin využíváme mnohem méně. Jedním z nich je beta glucan. Co to vlastně je?

Read More

Jak budovat imunitu dítěte

Imunitní systém je velmi složitý mechanismus, který má člověk k tomu, aby se organismus dokázal chránit před různými „narušiteli“. Dítě se s jednou složkou imunity už rodí, další si musí vybudovat.

Chránit dítě před nástrahami okolního světa je úkol, kterého se většina rodičů ujímá automaticky a zodpovědně. Ale tak, jak existují rodiče, kteří dítě po různých stránkách zanedbávají, jsou i tací, kteří ho chrání přehnaně, čímž mu v konečném důsledku škodí. Toto se týká i imunity a zdraví dítěte.

Read More