V létě se častěji pohybujeme v přírodě, proto se drobným poraněním, spálení pokožky či štípancům od hmyzu nevyhne nikdo z nás.

Častokrát nás však právě tyto drobné estetické nedostatky provázejí v podobě kožních defektů i po celý život. Pokud je však správně ošetříte hned při vzniku, můžete se trvalým poškozením kůže velmi snadno vyhnout. Způsob a rychlost hojení drobných poranění dědíme po rodičích stejně jako barvu očí.

Kromě toho, hojení často negativně ovlivňují zánětlivé procesy, které tvorbu nové tkáně komplikují. Přesto však dokážeme tento proces výrazně korigovat a zkracovat. Základem je vrátit pokožce většinu původní elasticity co nejdříve. „I proto jsme přinesli na trh jemnou, dermatologicky testovanou, neparfémovanou emulzi s obsahem Beta glucanu z hlívy ústřičné, která podporuje tvorbu tkání a regeneraci pokožky. Gel chrání pokožku před poškozením sluncem či chemikáliemi, ošetřuje při drobném poranění, bodnutí hmyzem, při podráždění a popáleninách tak, aby nevznikaly trvalé stopy na pokožce. Přispívá ke kvalitnímu a rychlému hojení ran, má pozitivní vliv na přirozenou imunitu kožní tkáně a tím snižuje riziko tvorby hlubokých a výrazných jizev. Beta glucan Gel má navíc výborné podpůrné vlastnosti při hojení atopických ekzémů a dermatitid,“ vysvětluje Ing. Adrián Doboly z biotechnologické společnosti Natures. Letním haváriím je zkrátka už konec! Beta glucan Gel je vhodný i pro děti.