Pryč jsou časy, kdy ženy ve čtyřiceti letech vzdaly starost o svůj vzhled a měly dojem, že kromě péče o domácnost či zahrádku je už nic jiného nečeká.

Dnes ženy v tomto věku budují kariéru, cestují, nebo třeba porodí prvního potomka! Zkrátka věk je v dnešní době opravdu jen číslo a všichni chceme dobře vypadat a dobře se cítit, bez ohledu na rok narození.

Co způsobuje oxidační stres?

Pokud toužíte po zářivém vzhledu, rozhodně byste neměli ignorovat oxidační stres, který:
• má za následek skleslost a únavu
• podílí se na vzniku mnoha nemocí
• způsobuje předčasné stárnutí pleti

Na vzniku oxidačního stresu se mimo jiné spolupodílí UVA a UVB paprsky slunce. Negativní dopad oxidačního stresu spočívá ve zvýšené tvorbě volných radikálů – molekul, jež útočí přímo na kožní buňky.

Každý organismus má svůj přirozený systém ochrany proti účinkům volných radikálů. Zajišťují jej antioxidanty:
• chrání imunitní systém člověka
• neutralizují účinek volných radikálů
• omezují další vznik volných radikálů

Když je však antioxidační ochrana nedostatečná, volné radikály skrze ni proniknou do našeho organismu a začínají napadat zdravé buňky. V tomto okamžiku se jedná o oxidační stres.

Vyzkoušejte přírodní antioxidanty

Abyste se vyhnuli oxidačnímu stresu, zařaďte do svého jídelníčku látky, které jsou prokazatelně bohaté na antioxidanty a mohou tak neutralizovat volné radikály a zvýšit vaši obranu proti oxidačnímu stresu. Patří mezi ně třeba ostopestřec, reservatrol, kurkuma nebo betaglukan.

Prevence proti oxidačnímu stresu

Snažte se dodržovat zásady zdravé životosprávy – jezte více čerstvé zeleniny a ovoce, dopřejte si dostatek pohybu, spánek a také omezte alkohol a cigarety. Pokud chcete obranu vašeho organismu podpořit, zvolte antioxidační kúru: 2-3 měsíce užívejte každý den Beta glucan 240+, extrahovaný z čerstvé hlívy ústřičné. Poté si můžete dát půlroční pauzu a pak kúru zopakovat.

Uvidíte, že vám vaše imunita poděkuje a vaše pleť bude zářit.