Natures s.r.o. je soukromá slovenská rodinná biotechnologická společnost. Specializuje se na vývoj, výzkum a výrobu přírodního polysacharidu, fungálního beta-1,3/1,6-D-glucanu a výrobků s jeho obsahem. Natures je lídrem na trhu v České a Slovenské republice ve zpracování hlívy ústřičné a ve výrobě beta glucanu, důkazem čehož je řada inovativních řešení při výrobě našich produktů. Sortiment produktů se neustále rozšiřuje ve snaze splňovat požadavky zákazníků a poptávku trhu.


Výzkum a vývoj

slovakgold05web

Úzkou spoluprací s předními domácími i zahraničními výzkumníky, univerzitami a vědeckými pracovišti neustále rozšiřujeme poznatky v oblasti základního a aplikovaného výzkumu beta glucanu. Navíc spolupracujeme se zdravotníky a zdravotními zařízeními při hledání možností klinických aplikací beta glucanu.

Kvalita je prvořadým cílem firmy Natures s.r.o. od jejího vzniku. Naše produkty jsou vyráběny pod farmaceutickým dohledem v podmínkách cGMP. Tak je dosaženo nejvyšší kvality a bezpečnosti našich výrobků. Navíc, beta glucan ve všech našich výrobcích je mikronizovaný, což znamená, že jeho částice jsou dostatečně malé, aby se přes tenké střevo dostaly do celého organismu.

Tento přístup byl v roce 2005 oceněn známkou kvality „Slovak Gold“ pro výrobky Beta glucan 24C, Beta glucan 120 a Beta glucan 500.


Manažerské systémy

iso9001ukas-web

V roce 2008 jsme získáním certifikátu systému managementu jakosti dle normy ISO 9001:2008 potvrdili své ambice v udržování a zvyšování kvality výroby beta glucanu. Certifikát řízení kvality ISO 9001:2008 jsme získali jako první mezi slovenskými producenty výrobků s beta glucanem. Naši snahu poskytovat kvalitní

a bezpečné výrobky jsme navíc potvrdili zavedením a certifikací systému bezpečnosti potravin podle norem ISO 22000:2005. Systémy řízení kvality a bezpečnosti potravin jsou každoročně auditovány.

eu-organic_sk-eko_eu-org-farming

V roce 2009 jsme jako první výrobce beta glucanu v regionu získali certifikát BIO pro beta glucan vyráběný z hlívy ústřičné z ekologického zemědělství.