Nenechte si zkazit léto kvasinkovou infekcí

Kvasinková infekce je opředená různými mýty, takže o ní máme mnohdy mylné informace. Vaginální mykóza postihuje většinu žen a ať už jde o akutní nebo chronické problémy, jejich vznik nijak nesouvisí s nedostatečnou hygienou.

Čtěte více

Jak se vyhnout postradiační dermatitidě?

Pokožka u onkologických pacientů v průběhu radioterapie vyžaduje zvýšenou péči. Správným přístupem můžeme předejít vzniku akutní postradiační dermatitidy, nebo alespoň snížit následky účinků záření na kůži.

Čtěte více

Jak pečovat o ruce vysušené častým mytím a desinfekcí?

V obavách z nákazy koronavirem si několikrát za hodinu pečlivě drhneme ruce mýdlem a teplou vodou, na závěr přidáme desinfekci na bázi alkoholu… pak si sáhneme na obličej nebo se dotkneme roušky… a mytí rukou začne nanovo. Není divu, že extrémně namáhaná pokožka rukou je vysušená a místy i zarudlá.

Čtěte více

Chcete být zdraví? Myslete pozitivně!

Určitě znáte onu otřepanou větu o tom, že sklenici lze vidět poloprázdnou, nebo poloplnou! Ale možná jste až dosud netušili, že optimistické myšlení vám nejen zlepší den, ale také se značnou měrou podílí na naší imunitě.

Čtěte více

Slyšeli jste už o alergii na chlad?

Ač se o alergii na chlad možná dozvídáte poprvé, tato alergie dnes není nic neobvyklého a postihuje děti i dospělé bez rozdílu. Její příznaky však můžete snadno zaměnit za jiné zdravotní potíže. Projevuje se totiž například tím, že vám slzí oči, kašlete, kýcháte a na pleti se vám může objevit i nevzhledná vyrážka – tzv.

Čtěte více

Psí chřipka – co pomáhá?

Víte, jak si poradit s chřipkou u pejsků? Ano, chřipka se netýká jenom nás, lidí. Postihnout může i odvěké přátele člověka. Stejně jako lidé šíří chřipku prostřednictvím blízkého kontaktu, psí chřipka se šíří tím, že na sebe pejsci štěkají, kýchají nebo kašlou v těsné blízkosti. Hlavně psi, kteří tráví čas na místech, jako jsou chovatelské

Čtěte více

10 tipů pro zdraví, které prokazatelně fungují

Pokud jde o tipy, které mají posílit naše zdraví, obranyschopnost a nabídnout nám pozitivní stravovací návyky, na internetu jich je víc, než můžeme za celý život přečíst. Je však těžké rozeznat opravdu dobré rady od různých módních vln, na kterých se občas rádi svezeme, ale zdraví nám to rozhodně nezaručí. Vybrali jsme pro vás proto 10 zajímavých tipů, které vám opravdu dokážou zlepšit život a zdravotní stav.

Čtěte více

Existuje prevence proti nákaze koronavirem?

Velmi doporučovanou – a některými Čechy zatím podceňovanou – složkou prevence je posílení imunitního systému. Tělo se silnou imunitou totiž dokáže daleko snáze bojovat s viry a bakteriálními útoky, a pokud už k nákaze dojde, dokáže náš imunitní systém urychlit proces zotavení.

Čtěte více

S posílením imunity vám pomůže příroda

Přemýšleli jste někdy, proč někteří lidé chytnou každou chřipku, nebo virovou infekci, zatímco jiní jsou čilí i přesto, že všichni členové jejich domácnosti leží s teplotou? Všechno je to o obranyschopnosti našeho organismu. Imunitní systém je první obrannou linií našeho těla proti škodlivým mikroorganismům, vstupujícím do těla. Čím silnější je váš imunitní systém, tím nižší je

Čtěte více