18
Astma bronchiale
Astma je chronické celoživotní onemocnění, které se objevuje u dětí i dospělých. I přes pokroky v léčbě, výskyt astmatu celosvětově stále stoupá, a to i v České republice.
Číst více
18
Popraskané rty a koutky
Zimní období klade velké nároky na naše rty. Jsou vystavovány chladu, větru, změnám teplot a tím může docházet i k jejich vysušení, popraskání n
Číst více
28
Saunování
Je prokázáno, že pravidelné saunování, tedy trávení času ve vyhřátém prostoru a následné ochlazení, zvyšuje produkci bílých krvinek. Ty jsou důležitým obráncem imunitního systému.
Číst více
28
Potravinová alergie
V jistém smyslu trpěli alergií již pravěcí lidé, jelikož ta část imunity, která je zodpovědná za alergickou reakci, historicky sloužila jako obrana proti parazitárním infekcím. V dnešní době, kdy žijeme téměř ve sterilním prostředí bez parazitů, se imunitní systém může tak trošku nudit.
Číst více
10
Štítná žláza
Štítná žláza, jde o malý orgán s velkou funkcí. Naše tělo může fungovat i bez ní, to jí však vůbec neubírá na významu. Má krásný tvar motýlích křídel a je uložena v oblasti krku.
Číst více
10
Podzimní dovolená
Každý druhý Čech se chystá na podzimní dovolenou. Nemusíme vyrážet za hranice naší krajiny. Je skvělé poznávat nepoznané právě u nás doma. Součástí správné dovolené by měl být nejen zasloužený odpočinek, ale i trocha pohybu v přírodě.
Číst více
28
Ranná spála a spálová angína
Počet případů ranné spály se na začátku tohoto roku v Česku velmi zvýšil. Zatímco loni v únoru spálou u nás onemocnělo jen 28 lidí, letos jich bylo ve stejný měsíc 740, což je velký nárůst. Proto je dobré seznámit se s touto nemocí a i její blízkou příbuznou spálovou angínou.
Číst více
28
Houby
Nejde zrovna o nejvoňavější a nejkrásnější z hub, příroda však toto všechno vynahradila jejími účinky. Proto jí v kategorii „pozitivní účinky na lidský organismus“ patří pomyslný trůn. Můžeme ji klidně používat v kuchyni, ale díky unikátním účinkům polysacharidů se intenzivně využívá i ve farmaceutickém průmyslu.
Číst více
09
Stravou proti nemocem
V dnešní moderní době má téměř polovina z nás špatné stravovací návyky a tím i nedostatečný příjem správných živin. Statistiky říkají, že jde až o 46% moderní populace, což už stojí za zamyšlení. náležitě pečovat.
Číst více
1 2 3 6
cross