I dobrá imunita se dá darovat

Brzy jsou tu Vánoce, čas klidu a odpočinku, který nejraději trávíme v rodinném kruhu. Našim nejbližším chceme udělat radost milým dárkem a lámeme si hlavu, co je to “pravé ořechové”. Máme pro vás tip. Věnujte jim ten nejvzácnější dar ze všech – darujte jim zdraví.

Období před Vánocemi bývá hektické. Honíme se za dárky, připravujeme domácnost, plníme ledničku, v práci je konec roku často stresující… zkrátka, jsme v jednom kole. Pokud je to však jen trochu možné, zkuste využít tento jedinečný a kouzelný čas ve svůj prospěch. Pořádně si odpočiňte, načerpejte sílu a zregenerujte si organismus. A dopřejte to i svým milovaným díky originálnímu dárku pod stromeček – darujte jim zdraví v podobě doplňku stravy s obsahem betaglukanu

Zdraví jako dar

Výživový doplněk, který nakopne imunitu, může být skvělým překvapením pro vaše blízké. Uznáváme, že to nejsou tradiční ponožky či kniha, ale pokud jde o dárky, kreativitě se meze nekladou. Když věnujete betaglukan, říkáte tím, že chcete dát zdraví a čas. Získává se ze vzácné houby – hlívy ústřičné a je známý svými protinádorovými účinky. Imunitní buňky zbožňují betaglukan asi tak jako my vánoční koláčky. Přímo je nakopnou k větší činnosti a svou funkci plní ještě s větším nasazením než do teď. Je to dárek jak pro vaše milované, tak i pro vás.

Na zdraví!

Na Silvestra si všichni připíjíme na Nový rok. Dáváme si novoroční předsevzetí, jak budeme žít zdravěji a aktivněji. Tento rok se mohou stát vaše plány skutečností s doplňky stravy od společnosti Natures. Obdarujte celou rodinu praktickým dárkem a buďte zdraví a šťastní po celý rok!

 

Odvrácená strana léta

 

Mejdan kvasinek

Třikrát hurá, nejoblíbenější část roku je definitivně tady! Když svítí slunce, dny jsou dlouhé a podvečery naplněné příslibem pohody i dobrodružství, i ty největší problémy jsou o něco snesitelnější. Jenže chuť radostně tleskat má i někdo jiný… Jen nemá ruce.

Čtěte více

Příčina únavy i onemocnění

Holá pravda o stresu

Už školáci vědí, že stres je až na výjimky škodlivý. Proto bychom se ho měli vyvarovat. To se sice dobře mluví, ale mnohem obtížněji dělá.

Rodina, vztahy, práce, zdraví, peníze – společné mají nejen to, že nás mohou těšit a naplňovat, ale i fakt, že jsou často zdrojem parádního stresu. A to ještě nezmiňujeme cestování, nakupování, sousedy a spol. Dokonce i ten, kdo žije na pustém ostrově, žije ve stresu. Trápit ho může, co bude jíst, kam se schová před žárem či chladem, trápit ho může, že je sám… Sečteno a podtrženo: Darmo nás lékaři, poradci, psychologové a všichni, kteří to s námi a s lidstvem myslí dobře, vyzývají, abychom se vyhýbali stresu, holá pravda je taková, že se to nedá. Stres je součástí života. Tečka.

Čtěte více

Konec letním haváriím!

V létě se častěji pohybujeme v přírodě, proto se drobným poraněním, spálení pokožky či štípancům od hmyzu nevyhne nikdo z nás.

Častokrát nás však právě tyto drobné estetické nedostatky provázejí v podobě kožních defektů i po celý život. Pokud je však správně ošetříte hned při vzniku, můžete se trvalým poškozením kůže velmi snadno vyhnout. Způsob a rychlost hojení drobných poranění dědíme po rodičích stejně jako barvu očí.

Čtěte více

Infekce v ústech

Nerovnováha v organismu, oslabená imunita, ale také zanedbaná infekce v ústní dutině mohou způsobit různá infekční onemocnění, která nám dokážou pořádně znepříjemnit život.

Infekce v ústech

Nejčastější reakce organismu na infekci je zánět. Záněty ústní dutiny se označují jako stomatitidy. Příčina vzniku těchto onemocnění je různorodá a onemocnění se často kombinují. Záněty mohou vzniknout:

Čtěte více

Hlíva zlepšuje imunitu a pomáhá při rakovině

„Beta glucan z hlívy ústřičné řeší záněty, významně ovlivňuje mykózy, projevy onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus a zmírňuje premenstruační syndrom,“ říká MUDr. Eva Žďárská z Glucanové poradny v Brně.

Vědci dokázali, že látka beta glucan, kterou obsahuje hlíva ústřičná, pomáhá ve spojení s klasickou medicínou potlačovat negativní vedlejší účinky léků a zároveň umožňuje lehčí průběh léčby.

Čtěte více

Herpes, nesmrtelný virus

Herpes má svůj původ většinou v dětství, ale provází nás po celý život v různých podobách. Zajímavostí je, že člověk je jeho jediným nositelem i přenašečem.

Herpes, nesmrtelný virus

Herpetickým onemocněním je nakaženo přibližně 95 % populace a většinou ho získáme již při porodu či v dětství, aniž bychom o tom věděli. V našem těle se nachází ve „spící“ formě. Tomuto nepříteli postačí pouze jediná infekce k tomu, aby se doživotně usídlil ve specifických nervových buňkách a čekal na svou příležitost. Osudným se vám může stát běžné oslabení imunity, stres, hormonální změny, sluneční záření, nedostatek spánku, zvýšená teplota, zánět plic či období menstruace.

Čtěte více

Čeho je třeba si všímat při výběru výživového doplňku?

Jak si vybrat ten správný produkt tak, abychom peníze investovali skutečně do vlastního zdraví?

U kosmetických prostředků či výživových doplňků je dobré získat co nejlepší informace o produktech, ale i o výrobci. Různé výrobky s beta glucanem nejsou stejné. Mnohokrát se vyskytují až zarážející rozdíly v kvalitě. Při výběru výživového doplňku či kosmetického přípravku je třeba si všímat:

Čtěte více

Co je beta glucan a jak se dostává do lidského těla?

Beta glucan je složený cukr (polysacharid). Jeho jediným stavebním prvkem je glukóza (jednoduchý cukr). Glukózové jednotky jsou vázány ve velkých molekulách, a to tak, že výsledkem není sladký cukr, který poskytuje energii pro svalovou aktivitu, ale dodává „energii“ pro aktivitu imunitních buněk. Čtěte více

Jak se přiblížit k rovnováze?

Pomoci může i beta glucan

Proč dbát na všechny známé, imunitu podporující věci? Zdravě jíst, zdravě se hýbat, zdravě odpočívat? Cílem je žít v maximální možné rovnováze a místo výmluv typu „To nejde“ hledat způsoby, jak se k rovnováze přiblížit.

Příroda nám k tomu nadělila kopec prostředků. I z nich jsou některé chronicky známé a dá se říci, že i chronicky využívané, a některé z nepochopitelných příčin využíváme mnohem méně. Jedním z nich je beta glucan. Co to vlastně je?

Čtěte více