Slyšeli jste už o alergii na chlad?

Ač se o alergii na chlad možná dozvídáte poprvé, tato alergie dnes není nic neobvyklého a postihuje děti i dospělé bez rozdílu. Její příznaky však můžete snadno zaměnit za jiné zdravotní potíže. Projevuje se totiž například tím, že vám slzí oči, kašlete, kýcháte a na pleti se vám může objevit i nevzhledná vyrážka – tzv.

Čtěte více

Psí chřipka – co pomáhá?

Víte, jak si poradit s chřipkou u pejsků? Ano, chřipka se netýká jenom nás, lidí. Postihnout může i odvěké přátele člověka. Stejně jako lidé šíří chřipku prostřednictvím blízkého kontaktu, psí chřipka se šíří tím, že na sebe pejsci štěkají, kýchají nebo kašlou v těsné blízkosti. Hlavně psi, kteří tráví čas na místech, jako jsou chovatelské

Čtěte více

10 tipů pro zdraví, které prokazatelně fungují

Pokud jde o tipy, které mají posílit naše zdraví, obranyschopnost a nabídnout nám pozitivní stravovací návyky, na internetu jich je víc, než můžeme za celý život přečíst. Je však těžké rozeznat opravdu dobré rady od různých módních vln, na kterých se občas rádi svezeme, ale zdraví nám to rozhodně nezaručí. Vybrali jsme pro vás proto 10 zajímavých tipů, které vám opravdu dokážou zlepšit život a zdravotní stav.

Čtěte více

Existuje prevence proti nákaze koronavirem?

Velmi doporučovanou – a některými Čechy zatím podceňovanou – složkou prevence je posílení imunitního systému. Tělo se silnou imunitou totiž dokáže daleko snáze bojovat s viry a bakteriálními útoky, a pokud už k nákaze dojde, dokáže náš imunitní systém urychlit proces zotavení.

Čtěte více

S posílením imunity vám pomůže příroda

Přemýšleli jste někdy, proč někteří lidé chytnou každou chřipku, nebo virovou infekci, zatímco jiní jsou čilí i přesto, že všichni členové jejich domácnosti leží s teplotou? Všechno je to o obranyschopnosti našeho organismu. Imunitní systém je první obrannou linií našeho těla proti škodlivým mikroorganismům, vstupujícím do těla. Čím silnější je váš imunitní systém, tím nižší je

Čtěte více

Kortizol – hodný sluha, ale zlý pán

O tom, že je kortizol stresový hormon, jste už určitě slyšeli. Pokud je ale pod vlivem stresu jeho hladina dlouhodobě zvýšená, koledujeme si o pěknou řádku zdravotních potíží. Proto jakmile dočtete náš dnešní blog, napusťte si horkou vanu a stres pusťte k vodě. Kortizol v zátěžových situacích Kortizol se tvoří v nadledvinkách, ale jeho tvorba je ovlivněna

Čtěte více

Supermani mezi potravinami

Slyšeli jste už o superpotravinách? Mají v sobě spoustu zdraví prospěšných látek, a pokud je zařadíte do svého jídelníčku, vaše imunita se vám odvděčí! A o kterých potravinách je řeč?

Čtěte více

8 tipů, jak posílit svůj imunitní systém

Myšlenka na posílení vaší imunity je lákavá, ale ve skutečnosti se jedná o dost nelehký úkol. Proč? Imunitní systém je skutečně systém, ne jediná entita. Pro správnou funkci vyžaduje rovnováhu a harmonii. Stále existuje mnoho věcí, které vědci nevědí o složitosti a propojení imunitních reakcí našeho organismu. Co tedy dělat pro podporu naší obranyschopnosti?

Čtěte více

Vyhněte se oxidačnímu stresu a budete opět zářit

Snažte se dodržovat zásady zdravé životosprávy – jezte více čerstvé zeleniny a ovoce, dopřejte si dostatek pohybu, spánek a také omezte alkohol a cigarety. Pokud chcete obranu vašeho organismu podpořit, zvolte antioxidační kúru: 2-3 měsíce užívejte každý den Beta glucan 240+, extrahovaný z čerstvé hlívy ústřičné. Poté si můžete dát půlroční pauzu a pak kúru zopakovat.

Čtěte více

Víte, co pomáhá na alergie u domácích mazlíčků?

Jak vzniká alergie u zvířat? Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na alergen. Tím může být téměř cokoliv z prostředí, kde se náš čtyřnohý kamarád pohybuje. Nejdůležitější je co nejdříve zjistit příčinu zvířecí alergie. Správná diagnostika však nebývá nic jednoduchého. V případě, že se nám podaří zjistit, co problém způsobuje, je třeba tuto látku ze života zvířecího pacienta vyloučit.

Čtěte více