28
Ranná spála a spálová angína
Počet případů ranné spály se na začátku tohoto roku v Česku velmi zvýšil. Zatímco loni v únoru spálou u nás onemocnělo jen 28 lidí, letos jich bylo ve stejný měsíc 740, což je velký nárůst. Proto je dobré seznámit se s touto nemocí a i její blízkou příbuznou spálovou angínou.
Číst více
28
Houby
Nejde zrovna o nejvoňavější a nejkrásnější z hub, příroda však toto všechno vynahradila jejími účinky. Proto jí v kategorii „pozitivní účinky na lidský organismus“ patří pomyslný trůn. Můžeme ji klidně používat v kuchyni, ale díky unikátním účinkům polysacharidů se intenzivně využívá i ve farmaceutickém průmyslu.
Číst více
09
Stravou proti nemocem
V dnešní moderní době má téměř polovina z nás špatné stravovací návyky a tím i nedostatečný příjem správných živin. Statistiky říkají, že jde až o 46% moderní populace, což už stojí za zamyšlení. náležitě pečovat.
Číst více
09
Slunce je větší hrozbou pro muže
Kožních nádoru u českých pacientů rychle přibývá. Lékaři u nás ročně odhalí přes dva tisíce nových melanomů. Za jejich nárůstem stojí zvyšující se intenzita slunečního záření v našem regionu, časté pobyty u moře a nízká ochrana pokožky před sluncem. Melanom bývá hrozbou především pro muže.
Číst více
03
Péče o naše rty
Kůže na našich rtech je odlišná od kůže na ostatních částech našeho těla. Je tenčí – cévy jsou viditelné, a tak rty vypadají červeně. A právě kvůli tenké kůži je třeba o rty náležitě pečovat.
Číst více
03
Jak ošetřit drobná poranění kůže
Drobným poraněním myslíme takový typ poranění, který jsme schopni si ošetřit svépomocí bez nutnosti navštívit lékařské zařízení. Jde o poranění povrchového charakteru do velikosti několika milimetrů u kterých nedochází k většímu krvácení. Takovéto poranění je dobré ošetřit následovně:
Číst více
27
Jarní únava: Jak se dostat do kondice?
Žijeme v zemi, kde zažíváme střídání ročních období a s tím jsou spojené i různé faktory, které ovlivňují naše zdraví. S koncem zimy a příchodem jara může být naše tělo unavenější. Především pokud dojde k přechodu náhle jakoby „ze dne na den“. Pak se můžeme setkat s tím, že chceme vyrazit do přírody a začít se opět po zimě rozhýbávat, ale naše tělo nemá dostatek sil.
Číst více
27
Bodnutí hmyzem, buďme na něj připraveni!
S příchodem teplejších dnů a večerů pomalu přichází i hmyz do našich zahrad a domovů. Naše těla jsou pro hmyz velkým lákadlem, a tak je nasnadě otázka, jak se na hmyz připravit a jak ošetřovat případné štípance.
Číst více
22
Hurá do zahrady: Terapie pro tělo i duši. Na co si dát pozor?
Péče o půdu, květiny, trávník, stromy to vše pomáhá posilovat nejenom tělo ale i naši imunitu. Navzdory tomu jsou zahrádkáři vystaveni nástrahám, které mohou naopak zdraví oslabit.
Číst více
1 2 3 5
cross