28
Proč je menstruace bolestivá?
Bolesti při menstruaci zná důvěrně mnoho žen jako něco, co jim pravidelně každý měsíc znepříjemňuje život. Ale i ty ostatní se s bolestí při menstruaci alespoň několikrát za život setkají. Víte, kdy a proč je menstruace bolestivá?
Číst více
04
Co na lišej u dětí?
Kde se vzalo, tu se vzalo a vaše dítko má zarudlé svědící ložisko na tváři a nejčastěji pak kolem pusinky? A vy nevíte, co s tím. Je to pouze onen lidově nazývaný lišej, nebo vaše dítě trápí vážnější kožní onemocnění? Co na lišej u dětí?
Číst více
04
Péče o pleť pod rouškou
Nosit roušku nebo respirátor se stalo neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a konec konců i zevnějšku. I když je náš vzhled druhořadý, protože prioritou je funkce roušky či respirátoru, přeci jen určitý problém nastává, pokud jste majitelem citlivé pokožky. Jak pečovat o pleť pod rouškou?
Číst více
04
Co je biohacking?
Biohacking je komplexní přístup k optimalizaci naší stravy, spánku, pohybu, mentálního nastavení i našeho prostředí. Tím, že „hackneme“ tělo, se stáváme zdravějšími, efektivnějšími a žijeme ve větší rovnováze. Jde tedy o soubor změn, které musíme provést v našem životním přístupu a tím zlepšit svůj potenciál.
Číst více
04
Chladová terapie
Je chladová terapie a otužování hit, který za chvíli pomine? Nebo je to způsob, jak dlouhodobě udržovat zdravý životní styl? Vzhledem k sociálním sítím, které jsou plné fotek celebrit nořících se se ztuhlými úsměvy do řek a rybníků, bychom si mohli myslet, že jde jen o boom, který zase odezní. Ale chlad může být váš denní přítel, pokud jej začnete správně využívat.
Číst více
22
Hostina pro mozek – které potraviny prospívají šedé kůře mozkové?
S příchodem jara obvykle všichni řešíme očistu těla. Kdo chce prospět žlučníku, ten omezí kořeněné a mastné jídlo. Na detoxikaci trávicího systému je zase dobré dopřát si vlákninu a kysané zelí, případně různé čaje. Po které potravině ale sáhnout, když chceme mít v kondici mozek?  Pokud nevíte, rádi se s vámi podělíme o naše tipy.
Číst více
13
Dětská imunita a čtvero ročních období
Dnešní dítka mají často nedostatek pohybu, málo spánku, stravují se nezdravě a na vzduchu tráví pár minut denně. Přinášíme vám tipy, jak svému dítěti podporovat zdraví celoročně.
Číst více
03
Nenechte si zkazit léto kvasinkovou infekcí
Kvasinková infekce je opředená různými mýty, takže o ní máme mnohdy mylné informace. Vaginální mykóza postihuje většinu žen a ať už jde o akutní nebo chronické problémy, jejich vznik nijak nesouvisí s nedostatečnou hygienou.
Číst více
03
Jak se vyhnout postradiační dermatitidě?
Pokožka u onkologických pacientů v průběhu radioterapie vyžaduje zvýšenou péči. Správným přístupem můžeme předejít vzniku akutní postradiační dermatitidy, nebo alespoň snížit následky účinků záření na kůži.
Číst více
cross