Kvasinková infekce je opředená různými mýty, takže o ní máme mnohdy mylné informace. Vaginální mykóza postihuje většinu žen a ať už jde o akutní nebo chronické problémy, jejich vznik nijak nesouvisí s nedostatečnou hygienou.
Čtěte více
Pokožka u onkologických pacientů v průběhu radioterapie vyžaduje zvýšenou péči. Správným přístupem můžeme předejít vzniku akutní postradiační dermatitidy, nebo alespoň snížit následky účinků záření na kůži.
Čtěte více
V obavách z nákazy koronavirem si několikrát za hodinu pečlivě drhneme ruce mýdlem a teplou vodou, na závěr přidáme desinfekci na bázi alkoholu… pak si sáhneme na obličej nebo se dotkneme roušky… a mytí rukou začne nanovo. Není divu, že extrémně namáhaná pokožka rukou je vysušená a místy i zarudlá.
Čtěte více
Určitě znáte onu otřepanou větu o tom, že sklenici lze vidět poloprázdnou, nebo poloplnou! Ale možná jste až dosud netušili, že optimistické myšlení vám nejen zlepší den, ale také se značnou měrou podílí na naší imunitě.
Čtěte více
Ač se o alergii na chlad možná dozvídáte poprvé, tato alergie dnes není nic neobvyklého a postihuje děti i dospělé bez rozdílu. Její příznaky však můžete snadno zaměnit za jiné zdravotní potíže. Projevuje se totiž například tím, že vám slzí oči, kašlete, kýcháte a na pleti se vám může objevit i nevzhledná vyrážka – tzv.
Čtěte více
Víte, jak si poradit s chřipkou u pejsků? Ano, chřipka se netýká jenom nás, lidí. Postihnout může i odvěké přátele člověka. Stejně jako lidé šíří chřipku prostřednictvím blízkého kontaktu, psí chřipka se šíří tím, že na sebe pejsci štěkají, kýchají nebo kašlou v těsné blízkosti. Hlavně psi, kteří tráví čas na místech, jako jsou chovatelské
Čtěte více
Pokud jde o tipy, které mají posílit naše zdraví, obranyschopnost a nabídnout nám pozitivní stravovací návyky, na internetu jich je víc, než můžeme za celý život přečíst. Je však těžké rozeznat opravdu dobré rady od různých módních vln, na kterých se občas rádi svezeme, ale zdraví nám to rozhodně nezaručí. Vybrali jsme pro vás proto 10 zajímavých tipů, které vám opravdu dokážou zlepšit život a zdravotní stav.
Čtěte více
Velmi doporučovanou – a některými Čechy zatím podceňovanou – složkou prevence je posílení imunitního systému. Tělo se silnou imunitou totiž dokáže daleko snáze bojovat s viry a bakteriálními útoky, a pokud už k nákaze dojde, dokáže náš imunitní systém urychlit proces zotavení.
Čtěte více
Přemýšleli jste někdy, proč někteří lidé chytnou každou chřipku, nebo virovou infekci, zatímco jiní jsou čilí i přesto, že všichni členové jejich domácnosti leží s teplotou? Všechno je to o obranyschopnosti našeho organismu. Imunitní systém je první obrannou linií našeho těla proti škodlivým mikroorganismům, vstupujícím do těla. Čím silnější je váš imunitní systém, tím nižší je
Čtěte více
O tom, že je kortizol stresový hormon, jste už určitě slyšeli. Pokud je ale pod vlivem stresu jeho hladina dlouhodobě zvýšená, koledujeme si o pěknou řádku zdravotních potíží. Proto jakmile dočtete náš dnešní blog, napusťte si horkou vanu a stres pusťte k vodě. Kortizol v zátěžových situacích Kortizol se tvoří v nadledvinkách, ale jeho tvorba je ovlivněna
Čtěte více