Chcete být zdraví? Myslete pozitivně!

Určitě znáte onu otřepanou větu o tom, že sklenici lze vidět poloprázdnou, nebo poloplnou! Ale možná jste až dosud netušili, že optimistické myšlení vám nejen zlepší den, ale také se značnou měrou podílí na naší imunitě. Proto pokud chcete mít silnou obranyschopnost – zvláště nyní, v období všudypřítomné pandemie – měli byste se zaměřit na svůj životní postoj.

Jak si ale v dnešní době udržet dobrou náladu?
Přinášíme vám několik tipů:

Začněte s každodenním sportem. Zavřeli vám fitness centrum? Nevadí. Pusťte si některou z online lekcí a začněte cvičit doma. Rozhodně si nemůžete stěžovat, že nemáte dost času na cvičení. Právě teď můžete sport zařadit do svého každodenního programu a třeba po měsíci zjistíte, že se bez něj už jen těžko obejdete.

– Pokud domácí vězení sdílíte s partnerem, užívejte si pravidelného sexu. Asi vás to překvapí, ale sexuální život nejen že zlepšuje náladu a utužuje partnerský vztah, ale vědci zjistili, že také napomáhá našemu zdraví. Zdravotní stav těch, co se milují častěji, je lepší.

Vyhýbejte se nadměrnému stresu. Určitá porce stresu může být i prospěšná – připravuje nás na zvládnutí nějaký výzvy či úkolu. Pokud jsme však dlouhodobě vystaveni nadměrnému stresu, oslabuje to naši schopnost odolávat nemocem. Dlouhodobý stres může vést i k poruchám spánku a různým onemocněním s dlouhodobými následky. V dnešní době není snadné ignorovat nepříjemné skutečnosti, přesto je vhodné se stresovým situacím vyhýbat, je-li to aspoň trochu možné. Podpoříte tak svoji obranyschopnost.

Vychutnejte si čas strávený se svým domácím mazlíčkem. Váš pes určitě nadšeně uvítal, že s ním můžete trávit více času doma nebo procházkami v parku! Nejlepší přítel člověka má však také schopnost zlepšit naše zdraví – dle různých výzkumů má přítomnost čtyřnohého kamaráda v našem životě příznivý vliv na krevní tlak, množství cholesterolu a na srdce. Je prokázáno, že u dětí může pes podpořit vývoj imunitního systému a snižovat riziko alergií.

Jezte zdravě. Dostatek ovoce a zeleniny je velice důležitý především kvůli obsahu antioxidantů, které chrání tělesné buňky. Obzvlášť prospěšné jsou citrusové plody, zelená paprika, brokolice, kiwi, jahody, mrkev, meloun či listová zelenina.

Nezapomínejte na vitamíny. Abyste podpořili svou obranyschopnost, dopřejte jí každodenní koktejl vitamínů a kvalitního betaglukanu. Baciltrafil je doplněk stravy vhodný právě v obdobích s vysokou nemocností. Obsahuje totiž unikátní kombinaci vybraných látek se synergickým účinkem: beta glucan z čerstvé hlívy ústřičné, vitamin C, selen, zinek a resveratrol, přírodní flavonoid známý zejména z červeného vína.

Myjte si ruce. Jedním z nejjednodušších způsobů ochrany imunitního systému je pravidelné mytí rukou pod tekoucí vodou. Zároveň s sebou noste malé balení desinfekce, a pokud voda není k dispozici, namísto mytí ruce desinfikujte. Doma však nezapomeňte své ruce ošetřit kvalitním krémem, protože časté mytí ruce vysušuje a zbavuje ochranného filmu.

A rada na závěr – užijte si každý paprsek sluníčka, který můžete. Nejenže doplníte po zimě tolik potřebný vitamín D, ale zároveň se vám automaticky zlepší nálada 🙂

cross