Jak ošetřit drobná poranění kůže

Během letních dnů trávíme více času venku a v přírodě, kde může snadno dojít k drobným poraněním naší kůže. Stačí se zachytit o ostružiník maliník a kromě skvělé svačinky v podobě malin si z procházky odneseme i škrábance na našich končetinách.

Drobným poraněním myslíme takový typ poranění, který jsme schopni si ošetřit svépomocí bez nutnosti navštívit lékařské zařízení. Jde o poranění povrchového charakteru do velikosti několika milimetrů u kterých nedochází k většímu krvácení. Takovéto poranění je dobré ošetřit následovně:

  • umyjte postižené místo pod tekoucí vodou
  • náležitě vydezinfikujte
  • po oschnutí zakryjte polštářkovou náplatí nebo jiným krycím materiálem, aby se předešlo infekci rány
  • namažte hojivým gelem, mastí či krémem

Pro finální ošetření tedy namazání jsou vhodné přírodní přípravky, a to například ty s obsahem beta glukanu. „Beta glukan může naši pokožku krásně vyživit. Pokud máme nějakou drobnou ránu, tak nám dopomůže i k lepšímu hojení a regeneraci poškozených tkání. Stačí si nanést beta glukanový gel,“ vysvětluje Adrián Doboly, odobrník na imunitu. Skvěle se na tyto drobná poranění hodí právě Bega glucan Gel. Beta glukan má na naši pokožku i ochranné účinky.

“Beta glukan zlepšuje obranné mechanismy pokožky, také zvyšuje její ochranu před slunečním zářením,” dodává Doboly.

Zcela stejný postup můžeme zvolit i při jiných poraněních, která nám mohou vzniknout třeba při sportování. Může jít třeba o takzvaný „silniční lišej“ po pádu z kola, bruslí apod.  

Drobná poranění kůže se většinou velice dobře a rychle hojí. Doba hojení by měla být do 3 týdnů. Avšak pokud i po této době rána není stále zhojená nebo přetrvávají bolesti, je vhodné navštívit lékaře. 

Nástrahy v podobě různých trnitých keřů či pádů při sportování, ale není to jediné, co nás může během letních dnů potkat. Naše kůže je neustále vystavována slunečním paprskům a pokud ji nebudeme náležitě chránit, kvalitním opalovacím krémem s dostatečným UV filtrem, můžeme si zadělat na nepříjemně spálenou kůži. I v tomto případě může poskytnout pomoc pokožce  právě již zmiňovaný Beta glucan Gel. Krásně naši pokožku zchladí a regeneruje.  

Beta glucan Gel je dermatologicky testován, je čirý, dobře se aplikuje a roztírá. Je vhodný také pro citlivou či dětskou pokožku. Nezapomeňte si ho tedy přibalit do své cestovní lékárničky.


 

Ing. Adrián Doboly
Je odborníkem na imunitu a beta glukan. Problematice beta glukanu a podrobnému zkoumání jeho účinků na zdraví se věnuje ve společnosti Natures již 20 let. Spolupracoval na výrobě několika výrobků na podporu imunity s obsahem beta glukanu pro dospělé a také pro děti. Aktivně se vzdělává v oblasti a problematice výživových doplňků.
cross